قسمت سوم

در هنگام نگهباني هم كه حالتان به حد كافي گرفته مي شود.

نگهباني: هر گروهاني مسؤوليت نگهباني از چند مكان و نقطه را بر عهده دارد كه سربازان به نوبت موظفند اين مسؤوليت را بپذيرند و نگهباني بدهند.

اين نگهباني شرط و شروطي دارد: كسي كه نگهبان است حق خوردن، خوابيدن، خواندن، صحبت كردن و ترك پست را ندارد! حتي موقعي كه از آن احتياجات گلاب به رويي برايش پيش مي آيد بدون اجازه پاسبخش - كه مسؤوليت نظارت بر كار نگهبانان را دارد و مأمور تعويض آنان و كاتب وقايع اتفاقيه نيز هست - را ندارد.

اماكني كه نگهباني از آن جاها به ما محول شده بود عبارت بودند از : آسايشگاه، اسلحه خانه، ناهارخوري و حمام پادگان! 26.gif

براي هر كدام از اين محل ها سه نفر در نظر گرفته مي شد كه در طول 24 ساعت به نوبت تعويض مي شدند و اصطلاحاَ به آن يك پاس گفته مي شد.

خب!معذورم از اين كه زياد وارد جزييات بشوم چون مسايل امنيتي و حفاظتي اجازه اين را نمي دهند03.gif

وقتي نگهبانيد حتي موقع خواب هم بايد با لباس كامل و پوتين بخوابيد!فقط و فقط در هنگام نماز اين اجازه را داريد كه پوتين را از پا خارج كنيد.

هر چند گاه هم پاسبخش و يا افسر نگهبان از محل هاي نگهباني بازديد مي كنند. ناگفته پيداست كه پاسبخش چون از خودمان بود چندان مشكلي بوجود نمي آورد ولي افسر نگهبان ممكن بود مشكل ساز شود.

يكي از جاهايي كه نگهباني اش حال مي گرفت ، حمام بود! يك جاي پرت و سوت و كور مخصوصا در شب!
يك شب كه از قضا برق هم رفته و همه جا در خاموشي مطلق بود نگهبان بيچاره فاقد سلاح ،متوجه مي شود يه چيزي به زانويش خورد و ....

در آن تاريكي چيزي نمانده بود كه سگ گازش بگيرد و يك خاطره به ياد ماندني رقم بخورد 18.gif كه خوشبختانه همان موقع نگهبان پاس دوم و پاسبخش سر رسيده بودند و قضيه به خير گذشته بود! اين آقا يك خاطره ديگر هم به جا گذاشت و آن هم سقوط شبانه از تخت طبقه دو بود...(حيف كه مفصل مي شود و گرنه تمام خاطرات و جزييات را مي نوشتم ).

/ 12 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نقدعلي

سرباز شدن چه آسان آدم شدن چه سخته...سه نفر بايد نگهبان تو باشند...مگر اين که از حمام حاظت کنی...بحث سياسی راه بنداز راستی کلی حال بيريم...بای

زهرا

سلام . خيلی خوشحالم که همچين بلاهايی سر آقايون مياد و خیلی ناراحتم که چرا تختاش ۲ طبقه است ! کاش ۶ یا ۷ طبقه بود که یدفعه فاتحه . تازه شبها توی جاهای سوت و کور مثل حمام جنّ هست ، اینو نگفتم که بترسیدا ، گفتم که اگر صدایی اومد مطمئن باشید که جنّه D:

طلبه نت

سلام فردوس مواظب باش هنگام تقسيم عذا تو ديگ نيفتی..

narges

سلام ! خواهشن اون خاطره سقوط از تخت را بنويسيد !:دی....پ .ن :قبلن يه خبری از به روز شدنتان می داديد !...شادزی !

احسان

احوال آقای ع.س؟ دونقطه پی.

حریم دوست

با این توصیفات شما مصمم شدم برم سربازی...

taraneh

فقط اومدم یه سلامی عرض کنم، خسته نباشید

ليلي

سلام . خوبی چه خبرا ديگه سری به ما نميزنيد؟؟؟

محمدجهان تيغ

آدم نمی دونه بخنده يا گريه کنه! ولی جالبه... خطر از بيخ گوشم گذشتا! مگه نه؟

یاس

سلام امیدوارم خوش زی . راستی من یک کتاب راجع به چگونگی ارتباط با اجنه دارم.هارد بیارید آنرا ببرید