ياد

          بارخدايا بر محمد و آلش درود فرست، و مرا در رابطه با رعايت حق همسايگان و دوستانم كه به حق ما معرفت دارند، و با دشمنان ما در ستيزند به بهترين صورت يارى فرما!

 و ايشان را براى بپا داشتن سنّت خود، و به كار گرفتن آداب نيكويت در ارفاق به ضعيفان، و برآوردن حاجت آنان، و عيادت بيماران، و هدايت راهجويان، و خيرخواهى نسبت به مشورت كنندگان، و ديدار نمودن از مسافران برگشته به وطن، و پنهان داشتن راز مردم، و پوشاندن عيوب خلق خدا، و يارى دادن به ستمديدگان، و حسن مواسات در مايحتاج زندگى با آنان، و دريغ نورزيدن از پيشكش و بخشش فراوان، و عطا كردن پيش از درخواست موفق فرما.
     بارخدايا مرا توفيق ده كه بدكارشان را به احسان پاداش دهم، و از ستمكارشان با گذشت و بخشش صرف‏نظر كنم، و نسبت به همه آنان نيك‏گمان باشم، و با همه آنان به نيكى رفتار كنم، و چشم از خطاى آنان عفيفانه بپوشم!

 و از باب فروتنى با ايشان نرم باشم، و بر بلاديدگان آنان به آئين رحمت رقّت آورم، و در نبودشان دوستى و محبت خود را بر آنان ظاهر سازم، و از سراخلاص دلبسته دوام نعمت آنان باشم، و هر چه را براى خويشان خود لازم مى‏دانم در حق آنان لازم بدانم، و آنچه را براى مخصوصان خود رعايت مى‏كنم براى آنان نيز رعايت نمايم.

 خداوندا بر محمد و آل او درود فرست، و مرا نيز از طرف آنان رفتارى بدين صورت نصيب فرما، و سهمى كامل‏تر از آنچه از خوبيها نزد آنان است براى من قرار ده، و بصيرت آنان را در حق من و معرفتشان را به فضل من زياد كن، تا به وسيله من اهل سعادت شوند، و من نيز به سبب آنان نيكبخت گردم .                                                                 

       خداوندا دعايم را مستجاب گردان.

 دعای ۲۶ صحيفه سجاديه

/ 19 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احسان

آمين. صد بار گفتم بايد دکتر بشی. اگه شده بودی٬ بعد از صفر شيرينيتو با يه آدم خل وضع ميخورديم.

ساناز

آمين ...آ م ی ن

گل هميشه بهار

سلام . آخرش اين سربازی تمام شد يا نه ؟ راستی سال نو مبارک ؟

سيد

سلام.فردوس جان با اينکه اين ضايعه اسفناک برای من غير قابل باوره ورود شما رو هم به جرگه متاهلين تبريکات پتاسيم عرض نموده برای بازماندگان صبر جميل آرزو مندم.

narges

اوه!اين کامنت پايينی چقدر حرف داره!!شيرينی ما يادتون نره!

نازيلا

وا! خبر سوخته بود ، شيرينی نمی خواد که

نرگس

من هم تاييد می کنم٬خبر جناب سيد سوخته حسابی!

neda

و من چقدر به دعا نيازمندم

roya

الهی آمين.خدا دعای ما رو هم بر آورده کنه