ج ش ن و ا ر ه

گزارش نوشتن بعد از یک اتفاق یا یک رویداد اجتماعی ، معمولاً

یکی از وجوه مشترک بیشتر وبلاگهاست چه در وبلاگهای شخصی ، چه غیر شخصی . هر کسی هم از منظر خودش.
چهارشنبه بعد ازظهر رفته بودیم جشنواره وبلاگ نویسان. خلوت بود. در هر سالنی گروهی دور هم جمع شده و مشغول گفتگو بودند. ما که غریب افتاده بودیم در یکی از راهروها نشستیم و شروع کردیم گپ زدن با خودمون! چون نمی دانستیم چه خبره و ما بهتره کجا بریم خیلی معطل نشدیم و بعد یه ساعت اومدیم بیرون.

روز پنجشنبه اما جریان یه کمی فرق کرد. من که قصد رفتن نداشتم دوباره به سرم زد که برم. این بار

به اتفاق مجتبی و محمد و داوود . ( که وبلاگش کولاکه بس که مطلب داره )20.gif

به نظر می رسید که باید بازار گپ های دوستانه صحبت و آشنا شدن با بلاگرای دیگه و حرف و حدیث در مورد وبلاگ گرم باشه که اینجوری نبود یا لااقل ما ندیدیم.

شاید تأثیر مکان جشنواره بود که باعث می شد بچه ها هم

دیپلماتیکی تر برخورد کنند. جالب بود. من که احساس کردم افراد حاضر٬ زیاد مایل به آشنایی و ارتباط با دیگران نیستند.

اونایی که قرار بود ببینیم رو ندیدیم و اونایی که قرار نبود ببینیم رو بیشتر دیدیم.

25.gif

و اما جلسه اختتامیه

:

-

مجری ای که به جای حرف زدن داد می کشید و کمی تا قسمتی مامانی حرف ، ببخشید داد می زدند و در یه جا هم تا چشمشون به یکی افتاد با گفتن یک بهههههههه بلند ما را از قدرت بالای تقلید صدایشان مشعوف و محظوظ کردند.

-

اگه اهل موبایل بازی و حال کردن با ملودی های مختلفید ، جاتون خیلی خیلی خالی. اين جور جاها می تونين سليقه افراد مختلف رو ببينين و بشنوين!

-

در جشنواره ای که برای پاس داشتن و حمایت زبان شیرین پارسی برگزار میشه ، لابد کلمات و حروف هم با وسواس و منظور خاصی ادا میشن. پس اگه به بلاگر ،balaagar گفته میشه قطعاْ بدونید که اشتباهی رخ نداده و معنا و مفهوم خاصی داشته. حالا balaagar یعنی چی ؟ من نمیدونم. لابد بلاگرها مایه بلا هستند. شاید هم بلاگردون یه عده اند شاید هم یه نفرینه. که الهی بلا بگیردت و گر بشی ! و قس علیهذا...

- آرزو کردم که کاش از این لب طاق ( لب تاپ ) ها داشتم که می تونستم وسط جلسه باهاش ور برم و یه موقع هم آدلانته ای چیزی گوش کنم.

- دست همه مسؤولین درد نکنه. حقاً که زحمت کشیده بودند. اما بد نیست مراقب باشند که بیشتر از این دچار خود تحویل گیری سایبرنتیکی نشن. این قسمتش موقع تقدیر از مسؤولین برگزاری و اهدای جوایز تو ذوق می زد.( نظر منه ها )

- دوربین دیجیتال داشتن هم چیز خوبیه. مخصوصا وقتی که زیادی بی حوصله ای و دوست داری یه کاری بکنی. اونوقت هی از خودت و دوستات عکس می گیری.( در مورد این عکس گرفتن ها یه نکته ای هست که بعداً یادم باشه بگم.)

- موقعی که می شنوم قرار

است حسام الدین سراج بخواند، کلی ذوق می کنم. اما از معجزه صدابرداری بد غافل می مانم که چطور یک لذت و شوق رو به نفرت و آزار تبدیل می کنه. حیف. حیف که اجرای موسیقی آزار دهنده ترین قسمت برنامه شده بود.

- مرسوم و معمول اینه که برای حاضرین هم یک مسابقه ای یا جایزه ای در نظر بگیرند اما یا ما ندیدیم و یا واقعاً

جاش خالی بود.

حالا که تلاوت قرآن در مجالس و محافل ما یه چیز تشریفاتی شده پس چه لزومی داره زورکی بخواهیم معنی آیات رو هم به حضار تفهیم کنیم؟ وقتی گفتن و فرستادن یک صلوات خشک و خالی بیشتر از چیزای دیگه انرژی می بره پس با ترتیل خواندن قرآن و ترجمه آیات هم اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

 کم کم عزم رفتن کرده بوديم که اسم محمد رئ به عنوان يکی از برنده ها اعلام کردند.

من از چندین و چند جهت خوشحال شدم. مبارکت باشه آقای راهی ! الهی که هميشه به ما پيتزا بوف بدی!04.gif

و اما بعد از این همه منفی

بافی باید بگم که آشنایی و صحبت رو در رو با مدیران پرشین بلاگ یکی از اون جنبه های واقعاً جالب و مفید بود. حالا چی گذشت و چی گفتیم بماند.

- تا حالا سعی کردم وارد این مقولات نشم ولی انصافا دیدن نوشته های ایشون در ویژه نامه جشنواره آن هم با آن محتوا و آن کلمات و عبارات٬ نشاط آفرین بود و همه ما را خندوند.

این که نهاد ها و مسؤولان به وبلاگ نویسان توجه و

عنایت داشته باشند باعث خرسندی است اما باید دقت نظر بیشتری داشته باشند که این جماعت ( بلاگر)  تا حالا نشان داده اند که دخالت پذیر نیستند و هر ا احساس دخالتی کنند واکنش نشان می دهند، چه با اعراض ، چه با اعتراض.

/ 23 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حميد

من هم که کلن خواب بودم !!!

الميرا ( غروب عاشقانه )

سلام....با کلی شرمندگی... بعد از کلی وقت گفتم بيام يه سری بزنم ... همش رو خوندم...مثل هميشه پر بار....اميدوارم خوش گذشته باشه ؛)

ladan

سلام...پارسال دوست امسال آشنا...گزارش جالبی بود..دستتون درد نکنه....وبلاگ گروهی ما هم افتتاح شده...موفق و پيروز و سلامت و شاد باشين

hamdel

بابا با کلاس . اين لينک راهنماييتون با حال بود کلی . و در مورد جشنواره هم انشالله منشا خير باشه ..... ما اميدواريم . ميگن آرزو بر جوانان ننگ نيست . دو نقطه دی هم بزارين .

گلبرگ

سلام.......ان دکمه چيه اون بالا که می گه اينجا کليک نکنيد...........من که مردم از فضولی...............

گلبرگ

من که آخرش هم کليک کردم.............عجب ضربه ای بود!!!!!!!!!!!!.........ببخشيد شما با زلزله نسبتی نداريد؟؟؟؟؟؟.............يا علی

راهي

سلام. متاسفانه مجبورم به عرضت برسونم که کامنت هات خيلی بی مزه است! و مجبورم اينو در ملا عام بگم تا درس عبرتی باشه واسه همه ی ترشی های عالم. عوض کامنت تکراری برو يه خورده فکر کن يه نوشته ی تازه تر تو وبلاگ خودت بنويسی «نيچه» جان! در ضمن اگه دوست داری بازم بيام بنوازمت! آدرس وبلاگت رو تو صفحه ی کامنت هام بذار! آخه من هی شما رو به دليل شهرت زياد با پرزيدنت بوش اشتباه می گيرم! ؛)

shabgard

سلام!از زحمتی که برای سرچ عکسها کشيدی ممنون!