من و وب

 این را داشته باشید :

 "یکی از مهم ترین اصول وب2 ،نگاه کردن به وب بعنوان یک پلتفرم است. بر اساس تحقیقات یک شرکت آمریکایی ، بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان هستند که رایانه شخصی و به دنبال آن سیستم عامل، نرم افزارهای کاربردی آفیس، و حتی فضایی جهت نگه داری فایل هایشان ندارند، اما کاربر اینترنت هستند و با استفاده از Device های گوناگون مانند موبایلشان و یا با استفاده از کافی‌نت کارهای خود را انجام میدهند. وب2 به نیازهای این افراد پاسخی مستقیم داده است.

     سرویس هایی مانند Google Docs و Zoho.com امکان داشتننرم افزار Office آنلاین را فراهم کرده اند. سایت های بسیار زیادی برای نگه داری فایل ها تحت وب وجود دارند که نیاز این افراد را به هارد شخصی مرتفع کرده اند، سایت هایی مانند Delicious.com امکان نگه داری بوکمارک های هر فرد را بر روی وب فراهم میکنند. و حتی سایت های متنوعی امکان ویرایش عکس را بر روی اینترنت بوجود آورده اند که این افراد را از داشتن یک نرم افزار ویرایشگر عکس مانند Photoshop بی نیاز میکنند.

    همانگونه که می بینید، وب2 باعث بی نیاز شدن  بسیاری از کاربران از داشتن سیستم عامل شخصی شده است. اینجا بود که مفهومی بنام سیستم عامل جهانی شکل گرفت. کاربران با داشتن یک مرورگر روی هر دستگاهی، و با اتصال به اینترنت میتوانند از کلیه سرویس های لازم جهت کارهای روزمره خود بهره گیرند." *


کاربران با داشتن یک مرورگر روی هر دستگاهی، و با اتصال به اینترنت میتوانند از کلیه سرویس های لازم جهت کارهای روزمره خود بهره گیرند.

حالا مدتی است که فکر می کنم  مغز من هم مبتنی بر وب شده !

بجای حفظ و در خاطر داشتن مطالب بیشمار ، فقط یک کلمه یا عبارت کلیدی را در ذهن نگه داشته ام و با استفاده از آن و به کمک اینترنت و رایانه ، کارم را راه می اندازم !!

در واقع مصداق همان مثل نسبتاً مشهورم : اقیانوسی وسیــــــــــــــــــــع به عمق چند سانت !
... و ذهنی پر از میانبر ( همان shortcut ) های زیاد.

اینکه این حسن است یا عیب، هنوز نمی دانم! اما یاد گذشته ها بخیر که هر چند دایره اطلاعاتمان وسیع نبود اما عمیق بود.

-------

* این مطلب را از اینجا برداشتم.

/ 4 نظر / 10 بازدید
..

اگر این حافظه های جانبی را از ما بگیرند دیگر چیزی برایمان نمی ماند! حتی یک شماره تلفن!

هم

برو حالشو ببر

سلمان

سلام. البته یکی هم هست که هیچ حرفی رو حفظ نمی کنه، اجنه کمکش می کنند برای حرف زدن.

pardis

salam .man bargashtam dobare be weblogam(pass wordam dorost shod),ye sari bezan