جيتکس ايرانی!

همان روزي که لينک ثبت نام را در آفلاين  ها ديدم تا لحظه ورود به نمايشگاه الکامپ ، همه چيز برايم نويد دهنده يک نمايشگاه آبرومند و درست و حسابي بود.
معطلي ما دم در چندان نبود و بلافاصله وارد شديم. اولين چيزي که به چشم آمد شلوغي بيش از اندازه بود.
اما !
- ورودي سالن ۵  باعث شد که تا آخر ديدارمان حس و حال درست وحسابي نداشته باشيم و انگيزه و منگيزه را بي خيال شويم .
 جلوي غرفه سامسونگ شلوغتر از جاهاي ديگر بود. آقايي از درون غرفه هر چند بار يک نايلون منقش به آرم اين شرکت را به بيرون پرتاب مي کرد و ملت با کلاس و IT man  !!!! آن ها را از دست يکديگر مي قاپيدند. واقعاً آزار دهنده بود. همان لحظه يکي خطاب به آن آقا گفت که کارش زشته و توهين به بازديد کنندگان است. ايشان هم در جواب فرمودند : ما مردم رو دوست داريم ، اگه شما نمي خواين مي تونين اينجا نياين ! ( نقل به مضمون )
ديگر خيلي جلو نرفتيم . شلوغي جلوي غرفه ها _ که به جرأت مي توان گفت بيشتر به خاطر گرفتن نايلون و کاتالوگ و شرکت در مسابقه و تک و توکي هم گرفتن اشانتيون ( معادل فارسيش چي ميشه ؟) بود – مهمترين عاملي بود که ما را از ديدن آن سالن منصرف کرد. در سالن هاي ديگر وضعيت بهتر بود اما خوب ، ديگر حس و حالمان را برنگرداند.
- اگر آقا هستيد که کراوات و موبايل و چنانچه  خانم هستيد آرايش غليظ ( ترجيحاً چندش آور و زننده ) را از ياد نبريد. سواد ، اطلاعات ، معلومات  و از همه مهمتر فرهنگ را بي خيال شويد. مخصوصاً وقتي که چشمتان به چهارتا خارجي افتاد.
- فقط يک لحظه در مقابل ايستگاه اينترنت رايگان بايستيد و يک مرور کلي بفرماييد تا ببينيد که سايت iranclip در آن لحظه کاربران بيشتري را پذيراست.
- سطل آشغال اصولاً چيز بي مصرفي است. پس زمين و کفپوش و موکت و چمن و... براي چيست ؟
- يا اطلاع رساني مشکل داشت يا ما سه نفر گيج بوديم . چرا که به عنوان مثال آثار شرکت pars data  ( مخصوصاً بي ام و نه چندان مدرنش! ) موجود بود ولي خبري از اينکه در چه سالن و غرفه اي قرار دارد نبود. جستجو در قسمت اطلاع رساني هم بي نتيجه بود.
- طرز پوشش  مسوؤلان چند غرفه جالب توجه بود. فهيم مشاور ،MST ، ايده نگار و ... جالبترين شان مربوط به ايده نگار بود ، با آن شال نارنجي رنگ روي سر خانمها که هم هماهنگي جالبي با رنگ حاکم بر غرفه داشت و هم باعث حفظ حجاب کامل آنها شده بود .
- ...
کل نمايشگاه را در چند کلمه خلاصه کنم ؟ : شلوغي ، رنگ!! ، نايلون ، معياد گاه عشاق ، موسيقي گوشنواز!! و شخصيت !!!
البته و صد البته سيب زميني که تقريباً پاي ثابت همه نمايشگاه هاست اينجا هم حضور داشت و مثل هميشه مفيد و انرژي دهنده !
اوصاف نمايشگاه کتاب را که اکثر شما بهتر ازمن مي دانيد. نمايشگاه قرآن هم که ذکرش رفت قبلاً. ( بخش صوتي و تصويري آن هم که بيشتر مربوط به محرم بود تا ماه رمضان و قرآن !!). الکامپ هم که اين جوري ! آخرش حسرت به دل مي مانيم براي ديدن يک نمايشگاه واقعي و حسابي !
کاش مسؤولان نمايشگاه براي دوره بعد فکر اساسي تري بکنند: يا چند روز را اختصاص به بازديد هاي تخصصي بدهند  و يا هم بسان بسياري از نمايشگاه هاي معتبر دنيا براي بازديد کنندگان ، کارت صادر کنند تا اندکي معلوم شود که چي به چي است !! 

/ 12 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لات جوانمرد

حالا خودمونيم بگو چقدر اينترنت مجاني .و كاتالوگ و پلاستيك و از اين چيز ها فر دادي ؟.....جمع خوديه بگو ...زت چوغ

naghdali

يعنی هيچ چيز خوبی نداشت؟۰غير از شال نارنجی البته)

narges

سلام ! همايش و نمايشگاه از نوع ايرانی هميشه همين جوره ! بيشتر مردمان ما تا می بينند يه جايی يه چيزی داره به صورت رايگان توزيع می شه تمام انرژی خودشون را صرف به دست آوردنش می کنند ٬ کاری هم به اين ندارند که مورد استفاده خودشون هست يا نه !!...خيلی واسه خاطر اين چور مسائل ذهن زيبای خودتون را مکدر نفرمايئد ...تا بوده همين بوده !شــــــــــاد زی !

lind167

جناب فردوس سلام !!! حال شريف خوبه که ؟ بجا اوردين ؟

المیرا

سلام ... منم کاملا موافقم ... خيلی وضع خرابه ...خودم بارها به چشم ديدم ... درست بشو هم نيست

طلبه نت

سلام داداش ديدبانم....مدتی بود سر نزده بودم خدا قوت از برج ديد بانی نگاهی هم به ما کن..يا علی بسم الله الرحمن الرحيم

محمد

سلام. آره تقريبا چيزايی که می گی درسته. اما مزاياش بيشتر از اينی بود که می گی. البته به غير از (کی بورد) ش! ؛)

بانوی ماه و آب

سلام ...هنوز کامل نخوندم ببينم چه خبره....در مورد اون عکس وبلاگم بله عکس قمر بود ....

امید

به من سر بزنید سر جدتون۰۰۰